Mercedes-Benz Türk Bayii Mengerler Otomotiv, Turex Turizm ile yaptığı 50 adet Vito ve 50 adet Sprinter’den oluşan toplam 100 adetlik filo satışının ilk 14’ünü teslim etti. İlk etapta 6 adet Vito ve 8 adet Sprinter törenle Turex Turizm’e teslim edildi.

Turex Turizm, Transfer444 hizmeti ve turizm taşımacılığında kullanılmak üzere, Mengerler ile 50 adet Vito ve 50 Sprinter’dan oluşan 100 adet Mercedes aracın alımı için anlaşma imzaladı. Turex Turizm ile Mengerler arasında imzalanan anlaşma ile ilk etapta 6 adet Vito ve 8 adet Sprinter, Turex filosuna katıldı.

Mengerler’in Davutpaşa’daki şubesinde gerçekleşen teslimat törenine Turex Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Celal Kalkan, Mengerler Genel Müdürü Nusret Güldalı, Mengerler Hafif Ticari Araç Filo Satış Kısım Müdürü Soner Gönültaş, Hafif Ticari Araçlar Satış Müdürü Hüseyin Özcan ve Mengerler Atölye Müdürü Saadettin Boruç katıldı.

Anlaşma için düzenlenen törende konuşan Turex Turizm Genel Müdürü Celal Kalkan, yapılan 100 araçlık anlaşma ile turizm sezonuna hazırlıkların sürdüğünü kaydetti. Transfer444 hizmetinde kullanılmak üzere, teslim alınan araçların çeşitli illere dağıtıldığını kaydeden Kalkan, yılsonuna dek alımların tamamlanacağını söyledi. Kalkan konuşmasında “Transfer444” hizmeti hakkında da bilgi verdi. Uygulamanın şimdiye kadar Türkiye’de olmayan bir hizmet olduğunu vurgulayan Kalkan, “Bu hizmetimizle Türkiye’nin her yerinden, 60 kişilik bir çağrı merkeziyle işlem yapılıyor. 12 saat öncesinden uçak bileti alır gibi alıyorsunuz, indiğinizde sizi karşılıyorlar. Hizmet kişi olarak da grup olarak da verilebilecek ve fiyatlar çok uygun. Transfer444 ile şu an Atatürk Havaalanı’ndan Taksim’e 66 lira yazan taksi yerine, bizimle 45 TL’ye gidebileceksiniz. Ayrıca Yenibosna, Halkalı ve Sefaköy gibi yerlere 39 TL’ye taşıyoruz” diye konuştu.

A1 Belgesi ile yapılıyor

Bu işin bir zamanlar gayri resmi yapıldığını hatırlatan Kalkan; “Bizim bu hizmet için A1 belgemiz var. Özellikle İstanbul’da çok güçlüyüz, diğer illerde de taşeron firmalarla çalışıyoruz. İzmir, Ankara ve Bodrum’da da kendi yerlerimizi açacağız” dedi. Mengerler Genel Müdürü Nusret Güldalı ise; “Biz sadece ürünü satmıyoruz. Sattıktan sonrada sahip çıkıyoruz" diyerek başladığı konuşmasında Turex ile iş birliği içinde olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Güldalı, “Kurumsal anlayışa sahip şirketlerle iş yapmak ayrı bir zevk. Onu için Turex ile iş birliği içinde olmaktan çok mutluyuz. Umarım ileride de hep beraber yürürüz” sözleri ile işbirliğini devam etmesi dileğinde bulundu."

Link : www.ulastirmadunyasi.com